Wymagania stawiane akumulatorom

 
Content

Duże rezerwy mocy

W ostatnich latach liczba odbiorników energii elektrycznej w samochodach dynamicznie wzrasta. Urządzenia zwiększające nasze bezpieczeństwo (ABS, ESP, ACC), poprawiające nasz komfort (systemy Audio, nawigacja, klimatyzacja, sterowane elektrycznie szyby, fotele, szyberdach, lusterka, podgrzewane fotele i lusterka) są coraz większym obciążeniem dla instalacji elektrycznej w samochodzie i co za tym idzie również dla akumulatora. Akumulator Bosch dzięki swoim podwyższonym parametrom elektrycznym posiada rezerwy energii potrzebne do zaspokojenia nawet przyszłych potrzeb energetycznych pojazdów.

Skuteczność na mrozie...

Rozruch zimnego silnika na mrozie to wyzwanie dla każdego akumulatora. W temperaturze -18°C rozporządzalna moc rozruchu akumulatora stanowi 60% mocy przy temperaturze 0°C. Z kolei w tej samej temperaturze silnik do skutecznego rozruchu potrzebuje 135% mocy rozruchu z temperatury 0°C. Dzięki wykorzystaniu poprawiającej przewodność urządzenia technologii PowerFrame akumulator Bosch nawet w skrajnie niskich temperaturach jest w stanie dostarczyć silnikowi odpowiednią ilość energii niezbędnej do skutecznego rozruchu.

...i w pustynnych upałach

Letnie upały, nagrzewanie zamkniętej komory silnika i wysoka temperatura pracy silnika to warunki funkcjonowania akumulatora znacząco wpływające na jego trwałość. Podczas gdy w latach 80. ubiegłego wieku średnia temperatura pod maską samochodu wynosiła 50°C w chwili obecnej może ona osiągać nawet 100°C. Tak wysokie temperatury znacząco przyspieszają korozję dodatnich płyt, powodując skrócenie okresu eksploatacji akumulatora. Zastosowanie w produkcji akumulatora technologii wytłaczania płyty pozwoliło na istotne ograniczenie korozji płyt. Dzięki temu akumulator Bosch nawet w ekstremalnych temperaturach zachowuje czas działania o 20% dłuższy od tradycyjnego akumulatora.

Wzrost zapotrzebowania na energię w nowych samochodach